Pokud hodláte propagovat zdravý životní styl, měli byste jít příkladem. A s olivami jde rozhodně všechno snáz! Teze o tom, že jsou plné tuku, je sice pravdivá – ale jak jistě tuší všichni, kdo se věnují kvalitnímu jídelníčku, rodina tuků má různé členy a někteří z nich jsou i našimi dobrými kamarády. Různé ořechy od lískových až po vlašské, mák, ale také olivy nebo avokádo, právě v těchto dobrotách najdete ukryt prospěšný tuk, jenž by neměl v jídelníčku chybět. A když pochází z oliv, které nabraly ze slunce to opravdu nejlepší, co lze ještě namítat? Přesně tak, vůbec nic!

Olivovnik 1

Zasaďte si svůj malý stromek

Pokud jste si vždycky přáli mít svůj vlastní olivovník, ale nemáte skleník, zimní zahradu ani možnost podobnou zeleň pěstovat doma, nezoufejte, existuje náhradní řešení. Nechte zkušeného pěstitele, ať vysadí v nížinách chorvatské Istrie jeden keřík za vás a stará se o něj, jak nejlépe umí! Je to vlastně taková symbolická adopce na dálku, podpoříte olivové háje v Chorvatsku a ty se vám pak odvděčí nejlepším olejem široko daleko. Vždyť znalci už vědí, že chorvatský olivový olej snese velmi přísné standardy a uspěje i v přímé soutěži i s krétskými nebo andaluskými špičkami. Dáte mu tedy také šanci zazářit?

Darky 13

Pěkný dárek, ať už k narozeninám milovaného člena rodiny či dárek pro obchodní partnery, jde o skutečný univerzál. Dárkové balení vynikne mezi dalšími prezenty pod vánoční jedličkou a je jasné, že najde své využití i jako okrasný prvek v kuchyni. Chiavalon je značkou, která nabídne hned několik různých variací, ať už milujete steaky nebo těstovinová jídla a lehké zeleninové saláty. Prohlédněte si aktuality na olivum.cz a ochutnejte extra panenský olivový olej z istrijských plání v BIO kvalitě a s nevšední vůní pro vaše (nejen) grilované speciality.