Oboustranná

Vynikající vynález, který ocení především kutilové. Základní verze jsou ve formě tenké fólie, existují však i silnější lepicí vrstvy s měkkou podkladovou vrstvou z polyuretanu. Lze s nimi spojovat nejrůznější součásti a v mnoha případech dokonce nahradit šroubové spoje, montáž vruty, svařovaná spojení a především těsnící spáry a spojení odolávající vibracím. Jejich výhodou je rovněž absence koroze a odolnost vůči vodě a vlhkosti. Můžete s nimi lepit dřevo, porcelán, keramiku, některé kovy a plasty, dokonce i gumu a papírový karton. Jsou přímo ideální pro montáž zrcadel, háčků, příchytek apod. Lepicí vrstva je tvořena buď akrylátem, nebo syntetickým kaučukem.
zalepený muž

Malířská

Malíři a výtvarníci se bez této pomůcky neobejdou. Víte, že první izolepa se zrodila právě v prostředí, kde se lakovaly karosérie vozů, a kde bylo třeba zakrýt nežádoucí místa? Podobným způsobem se postupuje i dnes. Sortiment pro malíře je velice pestrý, počínaje univerzálními materiály a konče speciální krepovanou vrstvou k tvorbě zakřivených povrchů a ploch a různých nestandardních tvarů. Mezi nimi jsou i maskovací lepicí pásky, které vzájemně kombinují výhody krycí fólie a pásky. Vyrábí se pro řešení v interiéru i ve venkovním prostředí při malbách fasád domů. Některé z nich jsou velmi odolné vůči UV záření a mohou být v exteriéru využity delší dobu, aniž by došlo k jejich rozkladu. Malířské pásky jsou vhodné i pro tvorbu přechodových zakončení u dveří a oken, která by neměla být přetírána barvou, což také usnadňuje následný úklid.
stojánek s páskou

Hliníková

Uplatnění nachází především tam, kde je třeba zajistit dokonalou ochranu proti povětrnostním vlivům, zejména proti slunečnímu záření, dešti, sněhu, a zároveň poskytnout tepelný štít proti požáru a zabezpečení před působením chemikálií. Často se s nimi můžete setkat v digestořích, klimatizacích, při utěsňování kouřovodů u plynových kotlů a karmy, anebo k opravám střešní krytiny a v klempířských dílnách.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup