Plánujete dát nový život starému obývacímu pokoji a chcete se v něm cítit co nejlépe? Při zařizování si dejte pozor na časté chyby, které pokazí celkový dojem.

Jak zařídit obývací pokoj stylově, prakticky a bez zbytečných chyb

Obývací pokoj je srdcem každého bytu nebo domu, to víme všichni. V obýváku se obvykle schází celá rodina pohromadě, odpočíváme v něm a také v něm přijímáme své návštěvy. Zkrátka v tomto pokoji je pořád živo a odehrává se v něm všechno důležité. Obývací pokoj totiž návštěvám ukazujeme obvykle jako první, celá rodina jej užívá a všichni by se v něm měli cítit maximálně komfortně a příjemně. Při jeho vybavování ale děláme často chyby, které jsou úplně zbytečné a kazíme tak celkový dojem. Jak se těmto chybám vyvarovat a na co si dávat pozor?

pexels-photo-271795

Pozor na barvy

Častou chybou jsou špatně zkombinované barvy, které k sobě neladí a bijí do očí. I když jste milovníky křiklavých barev, máte rádi pestrost a nechcete mít pokoj jednobarevný a v přírodních barvách, neunáhlujte se a jakoukoliv sytou a výraznou barvu si zkuste pořídit spíše ve formě dekorací a doplňků. Někdy je totiž těžké barvy vyvážit tak, aby všechno k sobě ladilo a nic se zbytečně nepřekrývalo nebo to naopak nebilo do očí až příliš. Máte rádi fialovou? Jde o krásnou barvu, ale pokud je na zdech, může jí být až moc. Vymalujte proto raději v neutrálních barvách a výraznou barvu využijte například jen na jednu stěnu. Úplně nejlépe ale uděláte, když si v oblíbené barvě pořídíte doplňky a dekorace. Nikdy nevíte, jak se vám podaří zkombinovat výraznější barva například s barvou pohovky. V případě, že si nejste ani tak úplně jistí, podívejte se na některý návrh obývacího pokoje. Na internetu najdete inspirace opravdu hodně.

pexels-photo-1457842

Pozor také na překombinování nábytku s doplňky a dekoracemi. V jednoduchosti je krása, obývací pokoj by měl být prosvětlený a neměl by být zbytečně přeplácaný – vy ani vaše návštěva byste se pak necítili dobře. To je základní pravidlo.

Kde máte sedačku?

Obývacímu pokoji vévodí vždy pohodlná sedací souprava. Ta by měla být dostatečně prostorná – samozřejmě dle prostorových možností bytu a měla by být vždy otočená čelem ke dveřím. To je další velmi častá chyba – sedací souprava zády ke dveřím. Vzniká pak zbytečně nepříjemný dojem – nikdo nesedí rád zády ke dveřím. Když odpočíváme, bavíme se a relaxujeme, vždy chceme mít přehled o tom, co se děje a kdo projde dveřmi.

Samozřejmostí je pak i dobrý rozhled na televizi ze sedací soupravy a dostatek volného prostoru okolo. Ten oceníte především při procházení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup