S příchodem jara jsme všichni nabití novou energií. Mnozí z nás se plánují vrhnout do rekonstrukce nebo přestavění bytu nebo pokoje. Někteří zase pádí na zahradu a chtějí vytvořit útulné místo. Tak jako tak, určitě chceme vytvořit místo, kde se nám bude lépe trávit čas a budeme zde moct relaxovat.
Domácí koutek, židle

Dům

V domě se tímto místem může stát například roh v obývacím pokoji u okna, stará pracovna nebo nevyužitý pokoj po dětech, které už v domě nebydlí. Pokud máte méně prostoru, jak například při zmiňovaném rohu v určitém pokoji, snažte se, aby bylo místo prosvětlené. Nejlépe tedy uděláte, pokud ho přesunete k oknu. Dobře poslouží i stará a znovupoužitá lampa nebo designové světlo. Základem tohoto útulného místečka bude nejspíše v mnoha případech gauč nebo křeslo. Zvolte si odpočinkovou plochu tak, aby vám co nejvíce vyhovovala. Pokud rádi cvičíte jógu nebo meditujete, nebojte se vytvořit si místo vhodné k těmto aktivitám. Poslouží vám k tomu obyčejná kobereček. Pokud rádi čtete, oceníte knihovnu přímo u ruky. Zvolte tedy místo u skříně s knihami.
Probuďte v sobě architekta a vymalujte si tento roh místnosti svými oblíbenými barvami.
Pokud máte přece jen více místa a máte k dispozici celý pokoj, máte více možností, jak jej zvelebit k vašim představám. Zkuste se podívat na internet pro nějakou inspiraci. Dobře poslouží sociální síť Pinterest.
Zahradní posezení, nábytek

Zahrada

V zahradě si můžete vytvořit útulné místo vhodné k letnímu odpočinku nebo posezení s přáteli. Vyberte si místo pod stromem, stín je totiž důležitý. Pokud nemáte stromy zvažte koupi jednoduchého altánu, který vám poslouží i jako střecha při případném dešti. Zkuste se podívat po nějakém vhodném a líbivém zahradním nábytku. Jestliže rádi grilujete a zvete své přátele a známé na letní grilovací párty určitě zakomponujte také gril. Kromě klasického, přenosného grilu, můžete vytvořit i svépomocí cihlový gril. Záleží jen na vás. Hlavní je, aby se vám místo líbilo.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup