Pes je nejlepším přítelem člověka, to je hláška, kterou slýcháme skoro i dennodenně. Avšak záleží kolik lidí s tím reálně souhlasí, protože alespoň já si myslím, že je to víceméně pravda, avšak ne každý musí sdílet stejný názor. Důvodem většinou bývá, že lidé, kteří tento názor nevyznávají, mají raději jiné zvířata, a ty považují za to, co lidé, jenž má v oblibě zrovna psy. Mnohokrát se na nějaké lidi, kteří zrovna venčí svého psa, podivám a říkám si, že si občas skvěle padnou, jako by byli dvojčata. Někteří vlastníci psů si zkrátka umí vybrat psa srdcem, a pak toho nelitují, jelikož si skutečně rozumí a tím vzniká vlastně ta věta, že pes je nejlepším přítelem člověka.

Pes - nejlepší přítel člověka

Samozřejmě toto pravidlo není jen u psů, každý má rád jiné zvířata, někdo takzvaně raději kočky. Ať už je to papoušek, želva nebo křeček, každý si své domácí zvíře, které bude představovat dobrého kamaráda, nebo nového člena rodina, najde. Možná se najdou i tací, kteří moc zvířata nevyhledávají a jsou raději bez nich, zkrátka k nim nemají tak velký vztah, aby nějaké zvíře vlastnili. Na tom samozřejmě není nic špatného, ale myslím si, že i u nich by se přeci jen našlo určitě alespoň nějaké zvíře, které by je oslovilo, třeba tomu hledání zatím jen nedali šanci.

Pes jako člen rodiny

Existuje mnoho lidí, kteří by se už bez zvířete neobešli a připadají si zvláštně, když nějaké alespoň nemají. To si myslím, že bude hlavně u lidí, kteří třeba žijí na farmě nebo mají zahradu s velkou spoustou zvířaty. Ale i lidé, kteří jen vlastní psa se už v životě bez něj kolikrát ani neobejdou. Dle mého jsou například psi velmi dobrými společníky pro staré lidi, kteří žijí sami. Takto se nemusí cítit sami a psi jim vždy dají radost a energii. Více je to pak láká i ven, jít se projít se psem může být pro tyto lidi skvělé odreagování. Ať už je to jakékoli plemeno, bude se vám snažit dělat radost a stane se zkrátka členem rodiny a skvělým přítelem.