Zejména pokud máte doma dítě jen jedno, točí se kolem něj celý svět. Nechcete ho ale příliš rozmazlovat a chcete ho vychovat v laskavosti a lásce k druhým, pak mu jistě, třeba k narozeninám, nadělte malého kamaráda. Od malička se bude učit, jaké je starat se o něco, co má rád. Váš maličký bude muset svého mazlíčka krmit, uklízet po něm, celkově se o něj starat. Pochopí tak, že nejde jen o jeho osobní potřeby.

domácí zvíře, kočka

Vzpomeňte si na své dětství, kdy jste si místo mobilního telefonu hráli venku se svým nebo kamarádovým pejskem. Dokázali jste tím trávit celé hodiny. Zvířátko jistě vytáhne i vaše dítě nechvíli ven a pryč od počítače. V případě psa, ho možná přimějete i ke sportu. Pokud máte obavy, že Vaše dítě je jen doma a sporty ho nebaví, se čtyřnohým kamarádem bude čas trávit více venku na procházkách.

I když se snažíte, jak nejvíc to jde, ani vy se nemůžete věnovat již větším dětem 24 hodin denně. Musíte chodit do práce a máte mnoho jiných povinností. I když byste moc chtěli, nemáte čas hrát si s nimi celé odpoledne. Děti najdou v mazlíčkovi nového přítele, který na ně bude čekat, až přijdou ze školy, který si s nimi bude hrát a se kterým si užijí spoustu legrace.
pes, procházka

Pokud si od mala zvykne na zvířata, nebude se jich ani v dospělosti bát. Jistě znáte lidi ve svém okolí, kteří mají obrovský strach z koček, psů apod. Přitom jim ta zvířata třeba nikdy nic neudělala a oni jsou pouze paranoidní. Svůj strach pak přenášejí i na své děti a to není dobře.

Na závěr je ale nutno dodat, že největší změnu pocítíte asi vy, jako rodiče. Může se stát, že ačkoli Váš syn či dcera slíbí, že se o svého nového pejska budou starat. Že ho budou krmit, venčit a hrát si s ním. Občas to ale dopadá tak, že děti si hrají a rodič dělá ten zbytek, tedy uklízí, plní misku a vstává brzy, aby zvíře vyvenčil. To, že koupíte mazlíčka dětem, neznamená, že pouze oni získají nového přítele.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup