Je jedno, jestli bydlíte v rodinném domě nebo v panelákovém bytě. Důležité je, aby byl interiér vašeho domova zdravý a též dobře větratelný. Toto bychom neměli nikdy podceňovat.
střešní okénka
Ve starších domech nebo nájemních bytech bývají špatně izolující okna. Dřevěné rámy, které po letech špatně doléhají, mají samozřejmě velký vliv na únik tepla. Pokud máte tento problém, je potřeba ho řešit. Je to samozřejmě investice, ale vždy se vyplatí. Je jedno, pro jaká okna se rozhodnete. Ať to budou okna v dřevěných, hliníkových nebo plastových rámech, je důležité, aby celkové okno bylo
·         kvalitně vyrobené a kvalitně nainstalované.
·         Pokud budete mít taková okna, tak vám poslouží po dlouhá léta.
Pro zdravý domov je důležité správné větrání. Protože nová okna, která si pořídíte, dokonale izolují, Takže o výměnu vzduchu se musíte postarat sami. Když nebudete dodržovat určité zásady větrání, mohou se u vás objevit plísně, potíže s dýcháním a alergie.
modrý květináč
Větratbyste měli po kratší dobu 5 až 15 minut a minimálně 2 až 3 denně. Toto platí zvlášť v zimním období. Teplé dny od jara do podzimu jsou při větrání jiné. Většinou máme jedno nebo více oken pootevřených po většinu dne, v létě i noci. V zimě větrání přizpůsobujeme nejenom podle toho, jakou máme vlhkost vzduchu, například z vaření, ale pokud máte pokojové květiny a záleží vám na nich, přizpůsobujeme pokojovou teplotu i kvůli nim.
Jemnou, hlavně příjemnou vůni vám v bytě dokážou vyvolat některé pokojové rostliny a bylinky, které pak můžete v teplých dnech pěstovat třeba na okenním parapetu a na balkónu, pokud nemáte terasu nebo zahradu.
Voňavou mátu, rozmarýn, meduňku a podobné bylinky můžeme po celý rok pěstovat jak v interiéru, tak venku. Ke všem těmto bylinkám, které vám provoní váš domov, tak by neměl chybět rýmovník.Nepoznáte ho? Tuto velmi voňavou rostlinu-bylinu pěstovali i naše prababičky, i když je to cizokrajná rostlina.
máta peprná
Rýmovníkmá nádherné, aromatické listy. Tato bylina se pěstuje v bytě, v létě může být v polostínu i venku.  List, který si z rýmovníku utrhnete, pomačkáte a následné budete vdechovat jeho vůni, tak vám dokáže ulehčit od rýmy a dýchacích potíží. Jeho pozitivní účinky při nachlazení jsou ověřené a vynikající. Veškeré informace o léčivých vlastnostech rýmovníku najdete na internetu.
Pěstování rýmovníku není náročné a lehce se rozmnožuje tak, že jeho řízky rychle ve vodě zakoření a následně se přesadí do květináče, Rostlinu nepřeléváme.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup