Když jsou vaše příjmy a zároveň i finanční situace neslavné, možná vás napadne, že by to mohla spravit nějaká ta půjčka. A není jediný důvod, proč vám tento názor rozmlouvat. Protože je každý svého štěstí strůjcem a u někoho může půjčka skutečně znamenat citelný obrat k lepšímu.
Ovšem pokud už se pro půjčku rozhodnete a budete přemítat nad tím, jakou zvolit, neměli byste se rozhodně orientovat jen podle toho, je-li tato ‚bez dokládání příjmů‘ nebo ne. Protože takové půjčky už na našem trhu dávno k mání nejsou a objeví-li se někde název finančního produktu podobného ražení, jde jen o pozůstatek dřívějších časů, jenž v myslích našinců natolik zapustil kořeny, že se traduje dál a dál.

stříška

Dnes už na půjčku, u níž by se žadatelova finanční situace nehodnotila, nenarazíte. Ani když jde o něco jménem hypotéka bez dokládání příjmů. Protože i v tomto případě budou chtít, abyste jim podle konkrétní situace v listinné podobě doložili:

  1. existenci dostačujícího daňového přiznání
  2. vydané faktury
  3. různé příjmové doklady
  4. podnikatelský záměr, na který mají být půjčené peníze použity
  5. výpisy z účtu
  6. pracovní smlouvu
  7. výplatní pásky
  8. potvrzení o přiznání některých dávek či důchodu
  9. a podobně

rozpočet
Ovšem tato povinnost rozhodně neznamená, že uvidí vaše finance, rozesmějí se na celé kolo nebo naopak hořce zapláčou a pak vám přibouchnou dveře před nosem. Tady jde skutečně jen o potřebu ověřit si, zda je žadatel schopen dostát svým závazkům v případě, že vysněnou půjčku získá. O nic víc.
A proto se ničeho nebojte. Ani když po vás budou chtít, abyste ‚bez dokládání příjmů‘ tyto doložili. Protože to jde i naprosto jednoduše, v nejhorším případě může pomoci i případný spoludlužník z řad příbuzných.
Stejně jako se nedivte, bude-li někde třeba doložit i výdaje. Protože to opět není hledání chyb, tentokrát v podobě domnělé přílišné rozhazovačnosti, ale pouze ověřování si, kolik vám po zaplacení všeho nezbytného zbývá na splátky žádané půjčky.
Což musí zkoumat každý, kdo půjčuje peníze. Aby nepřišel na buben.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup