Slovo Bitcoin značí internetovou platební síť jenž je také v této sítí i stejnojmenou kryptoměnou  měnou. Pokud by některé nadšence zajímalo co je to kryptoměna, tak jede o elektronické peníze v dnešní době považované za moderní měnu. Dále jsou pojištěny Kryptografijí, která se zaměřuje na šifrování převodů těchto elektronických měn. Unikátnostní Bitcoinu je jeho decentralizace.
podnikání v mobilu
To je funkce, která se nám stará o to, aby nikdo, včetně autorů, nemohl měnu ovlivňovat, padělat, zabavoavat účty, ovládat peněžní tok a nebo způsobovat inflaci. O síťi nikdo konkrétně nerozhoduje. Jako taková funguje od roku 2009 a od roku 2011 se v důsledku působení této měny na ekonomiku pořádají konference, jenž byly například v New Yorku, Praze či Londýně. I přesto, že byla v roce 2012 založena společnost Bitcoin Foundation, která se stará o infrastrukturu okolo Bitcoinu tak sama o sobě nemá skoro žádné pravomoce. Díky speciální vlastnosti Bitcoinů totiž rozhoduje o síťi drtivá většina uživatelů.

Provozování transakcí

Co se týká bezpečnosti transakcí tak ta je v těchto sítích podmíňená výkonem počítače. Pro ilegelní činnost na síti by potřeboval hecker výkon, který přesahuje výkon samotné sítě. Z logického principu se tedy počítá s tím, že takový počítač žádný jedinec nemá. Proto je tedy tato síť bezpečná. Jen pro zajímavost, v roce 2013 měla síť větší výkon než nejrychlejší superpočítač světa. Celkově pak platí, že padělatelství je ošetřováno kontrolami. Obecně se nízké částky přijímají bez potvrzení, pak se u běžných částek potvrzuje 1-3krát a u vysokých a důležitých částek se potvrzení dělá až šetkrát.
výpočty z faktury

Hodnota Bitcoinu

Tato měna je naprosto nezávyslá ke klasickým měnám, jako je např. Euro či Koruna. Hodnota měny je teď dána nabídkou a poptávkou, což také hodně závisí na ekonomické bilanci. Bitcoin taky není krytý, takže se za něj nedá ručit třeba zlatem nebo jinými komoditamy. Také je nutno říci, že se hodnota měny mění i napříč časovými prodlevami. Takže pokud někdo před pár lety nakoupil pár bitcoinu, tak je dnes možná šťasným milionářem.