Když dítě nemá tolik peněz, kolik by chtělo mít, nejde o zásadní problém. Protože toto si zkrátka bude muset odepřít nějaký ten ‚luxus‘, tedy něco, bez čeho se dá také docela dobře žít. Ale když totéž postihne dospělého, jde už legrace stranou. Protože dospělý ze svých příjmů neplatí jenom to, co mu může nějak zpříjemnit život, ale i to, co je pro život naprosto nezbytné. A co se tudíž dá jen těžko oželet.

Jenže osud už to tak zřejmě chce. A proto nedostatek financí postihuje leckoho z nás. Někoho jenom okrajově, někoho naopak více než citelně, někoho občas a někoho co chvíli, to podle okolností. A ať je tomu tak nebo onak, ať je důvodem takových problémů cokoliv, je třeba s tím něco udělat. Protože bez dostatečného množství peněz nelze normálně žít.

peněženka s pětistovkami

Ovšem kde vzít potřebné peníze, když se jich nedostává? Ono se to řekne, že by si je měl člověk logicky vydělat, jenže je tu často mnoho důvodů, jež tomu brání. Ne všude je dostatek dost dobře honorovaných pracovních příležitostí a ne vždy má člověk i dost času a sil na to, aby se věnoval ještě další výdělečné činnosti.

A když si nelze chybějící finanční prostředky vydělat, je logicky třeba si je půjčit. Což… Což vlastně také nemusí být nic snadného. Protože nejedna finanční instituce sice takovou možnost nabízí, jenže za půjčení peněz logicky žádá záruky, aby měla jistotu, že se jí vše v pořádku vrátí. A člověk ve finančních nesnázích nejednou nedoloží dostatečně vysoké příjmy, dobře vypadající daňové přiznání, registry dlužníků bez poskvrnky a podobně. A kdo v těchto ohledech banky neuspokojí, má smůlu.

nakreslené peníze

I když ne zase až tak velkou smůlu. Vždyť je tu přece pořád ještě alespoň 100% hypotéka, již získá i člověk s velkými problémy. Protože požadavkům, jež jsou na něho kladeny nebankovní společností, lze vyhovět daleko snáze. Uspěje pomalu každý, kdo má nemovitost, jíž by se za zmíněnou půjčku zaručil. A nemovitost má u nás přece kdekdo. Určitě i vy.