Stavební práce v průběhu rekonstrukce rodinného domu prováděné svépomocí nebo profesionální stavební firmou přináší dílčí očekávané výsledky, jako je nově obložená koupelna s toaletou, nová kuchyně s vestavěnými spotřebiči, nová plastová či dřevěná okna, nové dveře a zárubně, podlahové vytápění s krbovým výměníkem, rekuperační jednotka, fotovoltaické panely, nové podlahové krytiny, svítidla a nové elektrické rozvody. Takto rozsáhlý pracovní cyklus se ovšem neobejde bez některých nešvarů, jako je zašpiněná podlaha, mastné fleky na oknech a dveřích, zbytky šmíru, barev, lepidel a tmelů a všudypřítomný stavební prach.

úklid bytu

Uklidit po stavební rekonstrukci je někdy náročnější, než samotné stavební práce, protože se jedná o poměrně velké plochy, a má-li být úklid důkladný, nesmí se opomenout ani jediný čtvereční centimetr obytného prostoru. Kupříkladu bílý prach ulpívá vysloveně všude, najdete jej i na stropě a na stěnách a musíte jej velice precizně odsát a z některých míst opatrně setřít. Úklid po stavebních pracích je náročnější i v tom, že jej musíte provést víckrát po sobě, prach totiž zanechává šmouhy a jeho důkladné odstranění není tak jednoduché.

úklidová firma

V současné době se úklidem po rekonstrukci zabývají i specializované firmy, například úklidová firma z Ostravy. Pro vás to pak znamená jediné – velmi precizně a důkladně vyčištěné veškeré povrchy od všech druhů nečistot a zároveň úspora času i energie. Mezitím, co bude úklidová firma na místě působit, vy můžete mezitím zařizovat administrativní kroky, jako je příprava na stěhování nebo objednávka nábytku, koberců a dalšího vybavení bytu. Úklidová firma vás zbaví toho nejhoršího, nejobtížnějšího břemene, a vy se pak lépe soustředíte na to podstatné, co s bydlením souvisí, ať už se jedná o váš příbytek, anebo byt, který chcete prodat nebo pronajmout.