Zájem o přepravu všeho možného stále roste, protože materiál a vyrobené zboží se neustále neustále přesouvat, a proto se vyplatí založit autodopravu.

Založení autodopravy

Co je potřeba

Na českých silnicích můžeme pozorovat spousty kamionů, což je způsobeno tím, že se všechny možné věci musí přesunout z bodu A do bodu B. Když si vezmete takovou výrobní firmu, tak ta nejprve potřebuje dovést materiál, aby mohla začít s výrobou. Následně po zhotovení výrobků se musí i někde prodat, což znamená, že se musí zase odvést. Takové firmě se nevyplatí si vozit spousty tun, a proto si raději pronajmou dopravní společnosti.

model kamionu

Jak vidíte, tak taková společnost může na trhu opravdu uspět, a proto si řekneme, co všechno je k založení potřeba. První je potřeba získat licenci, protože bez té se neobejdete. Při zakládání takové firmy se nejvíce vyplatí zvolit s.r.o. Dále je zapotřebí zařídit vozový park a sídlo firmy, kde zároveň budete moci umístit i třeba udržovat kamiony, což je opravdu velká investice. Poté musíte sehnat spolehlivé zaměstnance, založit webové stránky a učinit další kroky. Přepravou se dají vydělá velké peníze, ovšem začátky jsou těžké.

Přehled o vozovém parku

Dopravní firmy mají většinou spousty kamionů, aby zvládali hodně zakázek za krátkou dobu. Není vůbec jednoduché sledovat všechny údaje o vozovém parku, protože každý vůz je jinde a potřebuje jednou za čas pravidelný servis, STK a další kontroly. Navíc je dobré vědět, kde se řidič právě s nákladem nachází, abyste o přepravě měli přehled a plánovat tak další. K tomu je nejlepší GPS sledování vozidel , protože okamžitě zjistíte aktuální polohu vozidla. Vše se zaznamenává i do tabulky, a proto není problém nahlédnout do historie cestování. Pro provozovatele je velice užitečný přehled, ovšem i řidič bude velice nadšen.

klíče na mapě

Vidí totiž všechny potřebné hodnoty na jednom místě, takže se třeba může podívat na aktuální teplotu motoru či tlak mazání. Mít přehled o všech hodnotách vozu je velice výhodné, což musí potvrdit každý řidič. S tímto systéme navíc nikdy nezapomenete na blížící se STK či kontrolu a ušetříte spoustu pohonných hmot.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup