Je v létě něco lepšího než pobyt v chladné vodě rozsáhlého zahradního bazénu do země bazenygluc.cz teplotách několika desítek stupňů Celsia? Možná ano, ale takové věci byste hledali jen velmi těžko. Stále panující vedro, nedýchatelný vzduch a rozehřáté chodníky – to je klasický obraz léta ve městě. Pravděpodobně si i vy přejete v těchto chvílích mít možnost se ochladit, zvláště v případě, že vašemu nadřízenému slovo klimatizace nic neříká. Ochladit s sebou do příjemnější studené vody bazénu můžete vzít ale i vaše potomky. A pokud budou umět plavat a ve vodě se pohybovat bez obav a nutné pomoci, bude jim tu s vámi ještě lépe.

Skok chlapce do bazénu

V případech, kdy se dítě bojí vody jako čert kříže, máte ale ještě šanci jej tohoto strachu zbavit a tím ho přivést třeba k prvním plaveckým tempům. A jakými způsoby si k tomu můžete dopomoci? Pomalým postupem rozhodně nic nepokazíte. Jestliže máte v plánu řídit se totiž při budování vztahu k vodě u vašeho dítěte heslem, že nejlepší léčba je šok, v převážné většině případů si moc nepomůžete a dítěti se ve vodě moc líbit nebude. Velkým pomocníkem může být prostředí domácího zahradního bazénu, kde máte vše pod kontrolou a dítě je navíc navyklé jej minimálně v letních měsících vidět.

Chlapec ve vodě

Začněte pomalu v malé hloubce, nejlépe úplně na mělčině a dopřejte dítěti dostatek času na to, aby poznalo, že voda s nutnou dávkou opatrnosti není nebezpečná. Můžete zapojit různé pomůcky (bez kterých se ale naprosto s přehledem obejdete) a sázkou na jistotu jsou hry a zábavné aktivity, díky kterým se dítě s vodou seznámí jednoduše a mnohem lépe. Naopak se snažte vyhnout plavacímu kruhu a jako podporu volte spíše rukávky či plavací pás. Uvidíte, že s patřičnou dávkou nadšení, zábavy a mnoha pronesených povzbudivých slov se dítě ve vodě zabydlí. A třeba z něj i vychováte zapáleného plavce.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup