Máte mizernou náladu? Měli byste se více hýbat

Sedavá zaměstnání mění lidský život k nepoznání. Zpočátku se zdá, že je to v jistém slova smyslu výhoda, že se nenadřete, a máte práci jednodušší, než lidé, co musí vynakládat fyzickou námahu. Ve skutečnosti však bývá práce v kanceláři, tedy pracovní činnost, jak se říká, „hlavou“, náročnější, a stojí vás mnohdy více úsilí a energie. Je to dáno dvěma faktory, tím prvním je samotná pracovní činnost, kdy zaměstnáváte převážně logickou mysl, a mnohdy ji přetěžujete, a druhý faktor je nedostatek pohybu. Pohyb totiž výrazně přispívá k dobré náladě, uvolňují se při něm do krve hormony štěstí neboli dobré nálady a s nimi se pak vše zdá snazší, pohotovější a příjemnější.

skákání na trampolínách

Čím více se budete hýbat, a půjde samozřejmě o pohyb přiměřený, tím lépe budete zvládat jak pracovní činnost, tak i všechno ostatní. Bude se vám lépe spát a regenerovat, budete lépe trávit potravu, lépe vycházet s lidmi, lépe si organizovat volný čas, a celkově budete žít více pozitivním životem.

trampolína s ochrannou sítí

Trampolínu můžete mít i v bytě¨

Trampolíny se většinou instalují ve venkovním prostranství, je to logické, neboť vám nehrozí úraz při výskoku, ale existují i menší průměry tohoto nářadí, které můžete mít doma třeba v zimní zahradě. Podstatné je však jedno – ať už si zvolíte jakoukoli velikost, půjde o pružnou odrazovou plochu a shodný princip – budete muset vynakládat námahu dolními končetinami, které jsou vydatně zásobené krví, a to má zásadní vliv na vaši imunitu, krevní oběh, lymfatický systém, nervovou soustavu a činnost vnitřních orgánů včetně trávení a detoxikace.

Dětská trampolína se sítí i trampolíny pro dospělé jsou tedy univerzálním, víceúčelovým léčebným a preventivním prostředkem, který rozhodně přispěje k lepšímu životu mnohem lépe, než měkoučké, vypolstrované kancelářské křesílko.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup