Drahému kamenu kalcit se také přezdívá sluneční kámen. Je tomu tak především z důvodu jeho vzhledu. Je totiž zbarvený do žluta. Je možné se ovšem setkat i s dalšími barevnými variacemi. Konkrétně jsou to modré, bílé a čiré odstíny. Dostupný je v mnoha podobách a tvarech. Pořídit si můžete surové či tromlované kameny kalcitu. Oblíbenou volbou jsou i svícny vyrobené z kalcitu, které rozzáří každý interiér. Vyznačuje se dlouhou řadou blahodárných účinků, a to nejenom v oblasti fyzické, ale také v oblasti psychické. S jakými potížemi vám tedy může pomoci?

kalcit smaragdový

Blahodárné účinky kalcitu a působení na fyzické i psychické zdraví

Kalcit je typický tím, že napomáhá zesilování vnitřní energie. Dokáže přispět rozvoji nadpřirozených a paranormálních schopností. Vnitřně vám napomůže lépe se rozhodnout v situacích, kdy se ocitnete na rozcestí a nevíte, kudy kam. Podporuje intuici a překonání vlastního stínu, který může bránit v mnoha oblastech rozvoje a rozhodování. Je skvělou volbou i takových případech, kdy vás trápí nadměrný neklid, výbušnost nebo návaly vzteku a zlosti. Pomáhá zklidňovat tělo i mysl.
Po zdravotní stránce pak kalcit zlepšuje stav kostí, které posiluje. Podporuje obranyschopnost organismu a posiluje imunitní systém. Kromě toho také čistí vylučovací orgány a zbavuje tak tělo toxinů, těžkých kovů a dalších nežádoucích látek. Je tedy skvělým prostředkem k účinné detoxikaci. Blahodárně působí i na pleť, která vypadá zdravější, mladistvější a zářivější.

kalcit surový

Čištění a nabíjení kalcitu pro zachování jeho maximální účinnosti

Stejně tak jako i u jiných drahých kamenů, je nutné myslet na pravidelné čištění a dobíjení kalcitu. Tento kámen čistěte ideálně pod proudem vlažné vody. Poté jej osušte a nabíjejte přes noc na čirém krystalu. Ráno tak bude opět připraven plnit svoji plnou funkci.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup