Dovolené v tuzemsku jsou čím dál oblíbenější. Důvodů mají Češi spoustu. Především pokud se jedná o rodiny s dětmi či osoby s domácím mazlíčkem, pak je pro ně dovolená v tuzemsku opravdu skvělou volbou.chalupa

  • Cena dovolené

Tuzemská dovolená vás může přijít na zlomek té zahraniční a užít si ji můžete úplně stejně. Asi nejlevněji vychází doprava a ubytování samotné. Když se vám poštěstí, můžete sehnat ubytování opravdu levně a užijete si to. I krásné rekonstruované chaty v Českých horách vás mohou vyjít na několik málo tisíc za osobu a týden. Se stravou je to samozřejmě dražší, ale to je všude. Ve většině těchto chat však máte výhodu ve vybavené kuchyni a můžete si prostě část jídel uvařit sami.

  • Vyžití

Ve většině České republiky opravdu není těžké najít aktivity pro dospělé i děti. Pro ty, kteří mají rádi horské túry jsou zde krásné hory, které vám nabídnou nejen nekonečné množství turistických tras ale také spoustu aktivit pro rodiny s dětmi, nebo pro dospělé. Navštívit můžete lanová centra, mini zoologické zahrady, turistické cíle, ochutnat místní speciality, které jen tak někde neochutnáte.

  • Kam vyrazit

Pokud chcete vyrazit na dovolenou v České republice a nevíte kam konkrétně vyrazit, pak se nebojte navštívit oblíbená místa jako třeba Jižní Moravu, Jižní Čechy, Krkonoše, Jeseníky… Třeba chalupa v Adršpachu ustudankyadrspach vám zajistí velké množství aktivit na několik týdnů, stačí jenom trochu chtít a zapátrat po jednotlivých ubytováních.Adršpach

  • Výhoda pro rodiny s dětmi

Pokud si nejste jisti, zda zvládnete s vaším dítětem celou dovolenou, pak se nebojte využít právě tuzemské dovolené, ze které se prostě kdykoli vrátíte domů třeba v případě nemoci či úrazu. Výhoda je také dostupná zdravotní péče a velké množství baby friendly ubytování i restaurací. Výhodou je také to, že do auta si vezmete s sebou rozhodně více věcí, než do letadla.