Na každou společenskou akci bychom měli chodit vhodně oblékáni. Někdy nám však z těch všech pojmů jde hlava kolem a nejsme si jisti, co se pod názvem skrývá. Pojďme se na to nyní podívat, ať se se vyhneme módnímu faux pax.

CASUAL

Začneme tím nejméně formálním. Dress code nám říká, přijďte ve vašem běžném oblečení. Samozřejmě bychom se měli vyhýbat teplákům a domácím oblečení. Ženám postačí džíny nebo sukeň a triko nebo letní šaty. Muži to mají obdobné – triko (košile) a džíny.

BUSSINESS CASUAL

Jednoduše řečeno se jedná o předchozí styl ale elegantnější. Džíny by se zde rozhodně objevovat neměli. Pokud neholdujete sukni či šatům zvolte tmavé kalhoty. Podpatky jsou zde vhodné, ale ne povinné. Postačí i plochá elegantní obuv. Muži se zahalí rovněž do tmavých kalhot, košile a polobotek.

GARDEN PARTY

Poloformální událost (jako například zahradní párty) si žádá především oblečení přizpůsobené počasí. Nebojte se experimentovat s barvami a doplňky. Krok vedle neuděláte s letními či koktejlovými šaty doplněnými lodičkami, sandálky nebo balerínami. Pro muže jsou vhodné světlé kalhoty, košile, sportovní sako a pohodlná obuv.  

garden party

SEMI-FORMAL

Mohu říci, že se jedná o nejchoulostivější záležitost. Zde je velice důležité se přizpůsobit události, která vás čeká. Žena by se měla oblékat do malých černých šatů s elegantními doplňky a podpatky. Muži by se měli oblékat do tmavého obleku, košile, kravaty a odpovídající boty.

FORMAL

Již se jedná o formální událost. Muži by se měli obléknout do šedého či modrého obleku, kravaty a odpovídajícím botám. Ženy vytáhnou ze svých šatníků pouzdrové šaty či kostýmek. Podpatky jsou zde již nutné.

black tie

BLACK TIE

Nejformálnější způsob oklekání. Setkáváme se sním na nejvýznamnějších událostech. Překlad může svádět pouze k černé barvě. To není pravda, sáhnou můžete i po ostatních barvách. Ženy se zahalí do dlouhé slavnostních roby s odpovídajícími šperky, kabelkou i botami na vysokém podpatku. Muži by se měli obléct do černého smokingu s bílou košilí, černými botami i ponožkami. Pozor je tu chyták. Muži oblek doplní motýlkem, a ne kravatou jak říká název.  

BLACK TIE CREATIVE

Tento dress code udává větší volnost než u víše zmíněné varianty. U mužů je dovolena výměna košile za černou anebo odložení motýlka. Ženy si mohou vybrat výraznější šaty, které zaujmou, nicméně všeho s mírou. Žádné extravagance se opravdu nehodí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup