Muži mají jednu společnou vlastnost, která dokáže ženy pořádně nadzvednout ze židle. Tušíte, která to je? Jde o zapomínání. Muži jsou schopni zapomenout to, co jim zrovna říkáme. Jsou schopni zapomenout věc, kterou slyšeli před minutou. A to doslova. Těžko říct, čím to je. Jestli je pro ně sdělovaná informace natolik nezajímavá, že ji raději rovnou vypustí, nebo se nedokážou soustředit…

lístečky na připomínku

Co je na problému mužského zapomínání velmi zajímavé je fakt, že pracovní věci většinou nezapomínají. Zato zapomenou datum vašich narozenin nebo datum třídních schůzek. Úsměvný je fakt, že nepomáhají ani lístečky na lednici ani poznámky v kalendáři. Určitě to znáte – nemůžete jít na událost, která je důležitá, proto instruujete muže, datum, místo a čas mu napíšete tak, aby ji měl neustále na očích. Přijdete domů – a muže najdete spokojeně sedícího u počítače, televize, zkrátka jak má rád. A jeho omluva? ZAPOMNĚL.

Všichni občas něco zapomeneme. Ale u mužů jde o naprosto běžnou vlastnost, která ženy dokáže vytočit jako nic. Jde totiž o to, že ženám se tím zvyšuje počet povinností, na které musí myslet, a které musí vyřídit. A komu by se líbilo, kdyby všechno musel neustále řešit sám? Právě mužská zapomnětlivost je častým důvodem k hádkám. Proto by bylo tér, kdybyste se snažili víc zapojovat do chodu. Když vidíte na lednici, že v pátek v 15 máte vyzvednout děti ze školky, asi by bylo fajn na to vážně myslet.

plánovací kalendáře

Samostatnou kapitolou je zapomínání narozenin. Je vážně neslušné a smutné, když zapomenete na to, že někdo z rodiny, či dokonce vaše žena, má narozeniny. To vždycky zabolí, když si vzpomenete až po hádce, kdy vám to vaše drahá polovička se vší parádou večer vyčte. Pokud prostě nemáte paměť na data, tak si je někam napište. Dnes má každý chytrý telefon – použijte kalendář, a důležitá data si do něj jednoduše uložte. Využijte i upomínky s dostatečným předstihem. Potom už nic nezmeškáte.