Lidí s nadváhou, nebo dokonce postižených obezitou, v civilizovaném světě přibývá. Největší nárůst lze zaznamenat ve Spojených státech, kde tento problém řeší téměř v každé rodině a týká se i dětí a mladistvých. Tento nepřirozený jev vzniká v důsledku nesprávně vedeného životního stylu, je to vzájemná kombinace vlivů, za nimiž se ukrývá nemocná mysl. Mysl, to je duchovní složka každé osobnosti a každý z nás má svobodnou vůli o svém životě rozhodnout ve svůj prospěch, anebo naopak.dva obtloustlí muži.jpg
Ameriku postihl obrovský fenomén fastfoodu, souvisí to s průmyslovým zpracováním potravin a lákavými nabídkami mnoha firem, které bohatnou na neštěstí druhých. Nabídnou jim rychlé občerstvení, které deformuje myšlení, a lidé pak již nemají motivaci sami vyhledávat, co jejich tělo skutečně potřebuje:
Luštěniny– nelze se jich přejíst, a přesto dodají organismu potřebné živiny a také vlákninu, která na sebe váže toxiny, odpadní metabolity a podkožní tuk. Spotřeba luštěnin je i v České republice bohužel velmi nízká. Zkuste to s nimi a pocítíte změnu. Pro začátek zařaďte velké červené fazole a loupanou červenou čočku.
Vyměňte tuky za ty zdravější– tuk ve výživě potřebujeme, ale jeho převahu by měly tvořit nenasycené mastné kyseliny omega-6 a omega-3. Vyzkoušejte vlašské ořechy a nezapomínejte v jídelníčku i na mořské ryby, např. sardinky nebo lososa.
Ovoce a zelenina– by neměla chybět na talíři denně. Obsahuje vlákninu a rozhodně se po ní netloustne.
Celozrnné obiloviny– koláče z celozrnné mouky sníte sotva dva nebo tři a zasytí vás, zatímco s koláči z bílé mouky nemáte dost ani při dvojnásobném množství.talíř plný sladkostí.jpg

Hýbejte se

Cykloturistika – sedavé zaměstnání a automatizace ve výrobě dnes usnadňuje práci, ale na úkor nedostatku přirozeného pohybu. Choďte více pěšky, zařazujte pravidelné procházky nebo lehký poklus a ke zdravému hubnutí https://www.girltime.cz/hubnuti/ přispívá i rekreační jízda na kole. Musíte zkrátka také nějaké kalorie spálit, nejen je nabírat v potravě.
Plavání – ideální sport pro zdravý životní styl. Voda v bazénu je chladicím médiem a necítíte tak rychle únavu, jako při běhání po silnici. Navíc šetříte klouby a páteř.
Trampolína – velmi dobrou volbou je skákání https://www.elektro-obojky.cz/Tema/radime/jak-odnaucit-psa-skakat na trampolínách – vyzkoušejte, co s vámi provede intenzivní skákání po dobu deseti minut!. Na trampolíně jdou kila dolů velice rychle, ale nezapomínejte i na správný stravovací a také pitný režim.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup