Pokud se mluví o čisté vodě v bazénu, tak většině lidí okamžitě vytane na mysli nekonečná řada bazénové chemie, různé síťky, bazénové vysavače, a možná i jiní pomocníci z řad bazénového příslušenství. Ovšem jen málo lidí si při takové příležitosti vzpomene na bazénovou plachtu, přestože na důkladném zakrytí záleží, kolik nečistot se do vody ve vaší nádrži nakonec dostane. A čím méně jich bude, tím lépe pro vás. O to méně budete muset vynaložit úsilí na jejich čištění, což znamená váš čas, péči i peníze.

relax

Bazénová krycí plachta je proto rozhodně naprosto nepostradatelným pomocníkem v boji proti znečištění bazénové vody. A měli byste na ni myslet nejen, když ukládáte bazén na noc, ale také po každé, kdy v průběhu dne na delší dobu ukončíte koupání. Ano, je to tak – i když je to třeba práce navíc, tak je potřeba nádrž pravidelně zakrývat i v průběhu dne, kdy se zrovna nekoupete – o to méně nečistot se do bazénové vody dostane, a o to méně jich budete muset čistit.
Pokud vám zakrývání a odkrývání nádrže připadá zbytečně složité, třeba proto, že máte poměrně rozlehlý bazén, tak si pořiďte praktický naviják bazénové plachty, se kterým vám taková činnost půjde dobře od ruky.

voda

Nicméně pokud jde o budoucí dobré zkušenosti, tak je nezbytné, abyste věnovali maximum péče výběru té pravé krycí plachty. Nejde pouze o to, vybrat si takovou barvu, jaká se vám bude nejvíce líbit, ale také o to, zvolit kvalitní materiál, který vydrží i navzdory působení UV záření a agresivní bazénové chemie.
Ovšem v první řadě byste si měli vybrat ten pravý rozměr krycí plachty. Plachta musí na vaši nádrž skvěle padnout, a to stejně tak dobře jako vám padne oblek ušitý na míru. Nikde nesmí nic zbytečně přečnívat, ani chybět. Jestliže máte nádrž atypických rozměrů, neváhejte si objednat zhotovení plachty na míru. Jedině tak bude voda ve vaší nádrži dlouho dokonale čistá.