Maně si vzpomínám na větičku z jednoho z představení Cimrmanů: „Piš, barde, střádej, a až budeš mít dvacet milionů, přijď, zúčtujem spolu.“ Což, jak každého, kdo toto divadlo zná, trkne, bylo míněno humorně. Protože Bezruč kupující si za dvacet milionů důl…
Ovšem kdyby se něco takového stalo a došlo k tomu ne za oněch časů, ale v dnešních dobách, nebyla by to zase až taková legrace. A to jednoduše kvůli tomu všemu, co by podobnou podnikatelskou finanční transakci provázelo v naší přítomnosti.

rozpočet

Protože dnes už to není tak jednoduché. Dnes už nestačí dát někomu zboží a hezky z ručky do ručky si za něj vzít adekvátní hotovost. Zejména pokud se jedná o činnost rovnou celých firem.
Taková firma musí vést o poznání složitější účetnictví. Musí mít přehled o tom, jak si aktuálně stojí, musí mít připravené prognózy toho, čeho lze a čeho by mělo být dosaženo, měla by mít svou strategii. Aby ji nic nezaskočilo, aby nepřišla kvůli chybným rozhodnutím na buben.

A protože to už se u větších podniků nedá dělat „na koleně“, existují i rozpočtové programy, které značnou část této práce za podnikatele odvedou.
Takové programy hlídají, jak si ta která firma z pohledu ekonomiky vede, připravují krátkodobé i dlouhodobé prognózy a finanční plány do budoucna, analyzují bonitu, sledují likviditu obratu, zisku, aktiv a nákladů. Prostě dělají spoustu činností, na které nemá běžný podnikatel čas. Protože kdyby si na ně potřebný našel čas, neměl by nejspíše už žádný prostor, aby k tomu ještě podnikal.

kalkulace

Podobné rozpočtové programy jsou tak pro leckoho vysloveně darem seslaným z nebes.Protože když se tyto postarají podnikateli o část papírování, může on pro změnu namísto byrokracie dělat smysluplnou práci. Práci, která má užitek, která uživí jeho samotného i jeho zaměstnance, která je ku prospěchu komukoliv z nás. A která se nesesype jenom proto, že to dotyčný šéf, který je mistrem svého oboru, třeba zase až tak dobře neumí s velkými čísly.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup