Různé pergoly a zahradní altány se těší své oblíbenosti už po mnoho let. Není to náhoda, že už před stovkami let si je naši předkové na zahradách stavěli. Vždyť se podívejte na staré čínské zahrady, je tam jeden altán vedle druhého. Pergoly nejsou záležitostí jen městských parků, ale má je na své soukromé zahradě opravdu mnoho lidí.

zahrada

Altány mají totiž mnoho různých využití, a i když vás to možná hned nenapadne, tak vám mohou pomoci i ušetřit. Jak je to možné? Úplně jednoduše, pobyt v altánu totiž nic nestojí. Můžete zde pořádat oslavy a neplatit žádný nájem. Fouká tu na vás svěží větřík, takže nemusíte platit za klimatizaci. Světlo venku je déle do večera, takže tu nemusíte při práci svítit jako uvnitř domu.

Pergola je navíc ideálním místem pro home office. Je tomu tak proto, že do altánu proudí z různých stran čerstvý vzduch. Ten přispívá k lepšímu soustředění a rychlejším reakcím mozku. Díky tomu můžete z venkovního přístřešku pracovat efektivněji, než byste mohli z domu nebo kanceláře. Navíc na zahradě máte klid, nikdo na vás nemluví ani kolem vás neustále nikdo neprochází. To také pomáhá k lepšímu soustředění na práci.

venkovní altán

Dřevěné altány se skvěle hodí i pro čas, který trávíte se svými dětmi. Pobyt venku je pro děti velmi důležitý k tomu, aby si vybudovaly silnou imunitu a dokázali se později bránit různým nemocem. Také venku mají více pohybu a rychleji se tak zlepšují jejich celkové pohybové dovednosti. Když venku prší, v pergole s nimi můžete být i tak, protože zůstanou chráněné dřevěnou střechou. K hraní různých rodinných her je proto zahradní altán naprosto ideálním místem. Je pochopitelně potřeba ho vybavit vhodným zahradním nábytkem. Kromě pohodlných křesel a židlí si sem určitě pořiďte i velký stůl. Bude se hodit i jako kancelářský i na hradní stolních her.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup