Žena v kleci

Pokud patříte mezi milovníky severských detektivek, pak jste zajisté zaregistrovali, že existuje celá řada filmových adaptací. Za zmínku nepochybně stojí série Milénium. Jednalo se o sérii čtyř filmů – Proč muži nenávidí ženy, Dívka, která šlápla do vosího hnízda, Dívka, která si hrála s ohněm a Dívka v pavoučí síti.
Není to jediná filmová série tohoto typu. Velmi působivá je také dánská série o policejním oddělení Q, které zkoumá nevyřešené případy. V této sérii byly natočeny tyto filmy – Žena v kleci, Zabijáci, Vzkaz v láhvi a Složka 64.
Autorem scénáře je Nikolaj Arcel, který zároveň napsal scénář k výše vzpomínanému filmu „Muži, kteří nenávidí ženy“. Předlohou pro všechny čtyři díly o oddělení Q jsou knihy dánského autora Jussi Adlera-Olsena.

projektor

Pojďme se ovšem vrátit k filmovému zpracování a řekněme si pár slov o prvním dílu série. Žena v kleci otevírá příběh komisaře Karla Morcka. Ten je po neštěstí, kdy jeden kolega byl zastřelen a druhý ochrnul, přeložen do sklepní kanceláře, kde je zřízeno nové oddělení Q. To má za úkol protřídit odložené případy. Kromě Karla tam pracuje jen jeho nový asistent Assad. Protřídit znamená neřešit, ale to si komisař nedá vysvětlit a hned první den začíná řešit případ političky Merete Lynggaardové, která před pěti lety zmizela při plavbě trajektem.

kino

Případ byl uzavřen jako sebevražda, kdy úspěšná žena měla skočit do hlubin moře. Dvojici vyšetřovatelů se tento závěr nezdá a vydávají se navzdory zákazu za vyšetřování bývalé kauzy. Není to snadné, protože jediným svědkem tehdejší události je duševně nemocný bratr Merete a stojí mnoho úsilí a času, než se Assadovi podaří z muže dostat validní svědectví, díky kterému se otevírá cesta do světa násilí a hluboké zášti, která se neštítí ničeho. Pokud jste fanoušky severských detektivek, určitě sérii filmů shlédněte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup