Takzvané babské recepty mají často něco do sebe. Jsou levné a extrémně účinné. Je dobré, nakouknout někdy pod pokličku babičkám, třeba i těm modernějším. Budete vědět, co na očistu domácnosti používáte a ušetříte.

Pokud potřebujete vyčistit něco opravdu hodně zaneřáděného, vyzkoušejte jedlou sodu. Spojte ji s vodou a vytvořte hustou kašičku. Naneste na povrch, který chcete čistit a nechte působit, ideálně přes noc. Nevyčistitelná trouba, pánev či jiné s mastnotou spojené nepořádky? Ty všechny jedlá soda zvládne perfektně. A když k ní přidáte trochu citronu, můžete ji použít na čištění bílých bot. V této kombinaci bude totiž i trochu bělit.
mop, koště a lopatka

Pokud potřebujete náhradu za čistič skel, zkuste spojit dva hrnečky vody a dvě lžíce octu. Směs nalijte do rozprašovače a používejte na okna, zrcadla… stejně jako chemický čistič. Stejný recept můžete využít i na čištění jakýchkoliv jiných povrchů.

Když smícháte hrneček olivového oleje a půl hrnečku citronové šťávy, získáte skvělou, přírodní péči o dřevěný nábytek. Dřevo bude nejen chráněno, ale také se bude krásně lesknout.
jedlá soda v mističce

Hledáte-li čistič na koupelnu a toaletu. Smíchejte půl hrnečku octa s půlkou hrnečku tekutého mýdla. Promíchejte a nechte čtvrt hodiny odstát. Poté přidejte půl hrnku jedlé sody. Přípravek po aplikaci nechejte chvíli působit a poté spláchněte. A když už jsme u koupelen. Se špatně odtékajícím odpadem si neporadí pouze „Krtek“, ale také jedlá sůl, kterou zalijete octem a horkou vodou. Rozhodně ekologičtější varianta než chemické čističe.

Kuchyňská prkénka (ta dřevěná) po delším používání tmavnou a doprovázet je může i nepříjemný zápach. Když je posypete solí a následně budete drhnout půlkou citronu, zbavíte se ztmavnutí a zápachu. Směle do toho.

Podobných babských rad existuje spousta, existují i jejich různé alternativy. Perfektní je, že opravdu fungují a vy se zbavíte zbytečné chemie, ušetříte a zároveň bude čištění domu bezpečné.